Zabawki – z jednej strony jeden z najłatwiejszych do wprowadzenia na zajęciach temat. W końcu zabawki otaczają dzieci zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Z drugiej – właśnie dlatego może wydawać się, że trudno jest zaskoczyć uczniów czymś nieoczywistym związanym z tym zagadnieniem. Sprawdź nasz propozycje na atrakcyjne zajęcia z zabawkami w roli głównej.

WPROWADZENIE

Nie od dziś wiadomo, że dzieci lubią czuć się zaintrygowane – najczęściej tym, co zostało gdzieś ukryte. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju tajemnicze pudełka. Zainteresowanie, które uda ci się wzbudzić już na samym początku zajęć, może skutkować stworzeniem idealnych warunków do wprowadzania nowego słownictwa. Dlatego koniecznie wypróbuj mój wielokrotnie przetestowany pomysł: do miękkiej, nieprzezroczystej (najlepiej materiałowej) torby schowaj coś nieoczywistego związanego z tematem zajęć (Toys). U mnie zawsze idealnie sprawdza się robot – pluszowy robot!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 50  Strona 51  Strona 52  Strona 53

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

REUSE! Bądź bardziej eko

Niezliczone laminaty, folia aluminiowa, jednorazowe talerzyki… To rzeczy, które często pojawiają się na zajęciach. Czy jednak potrzebujesz ich aż tyle? W dobie wciąż rosnącej ekoświadomości...

Czytaj więcej
To Top ↑