Na wstępie chciałabym Wam życzyć samych wspaniałości, zdrowia i spokoju, oby ten rok był lepszy i jeszcze bardziej kreatywny!

 

Nie zwalniamy i przybywamy z nowościami oraz kolejną porcją pomysłów na kreatywne i skuteczne zajęcia! Jak pewnie zauważyliście, Get Creative trochę się zmienił, na lepsze, oczywiście. Ma większą objętość, a co za tym idzie – więcej treści. Plakaty, które dotychczas znajdowały się w środku czasopisma, teraz dołączamy osobno, aby zmieścić jeszcze więcej pomysłów w samym magazynie. Dodaliśmy dwa nowe działy. „Out of the box” – to dział dedykowany doświadczonym nauczycielom, którzy poszukują niestandardowych i zaawansowanych pomysłów na zajęcia, a artykuły te będą również publikowane w języku angielskim. Drugi dział to „At the start” – przeznaczony dla początkujących nauczycieli, którzy poszukują wskazówek i prostych pomysłów na zajęcia.

Dajcie znać, jakie są Wasze wrażenia.:)

 

W bieżącym wydaniu pojawiły się scenariusze zajęć z farm animals w roli głównej, dzieci uwielbiają zwierzęta, zatem zajęcia na pewno będą radosne i efektywne. Jeśli animals to koniecznie dog, tym bardziej, że w marcu przypada Puppy Day – proponujemy kilka pomysłów na zajęcia, które będą dobrą zabawą. Ale pojawiły się też dinozaury! Właśnie w lutym obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura, więc od razu możecie skorzystać z gotowego scenariusza zajęć. Proponujemy też aktywności z okazji St. Patrick’s Day. Podpowiadamy, jak rozgadać uczniów, dzielimy się top 10 flashcards games i zdradzamy sposoby na nietypowe wykorzystanie książeczek, które uczniowie już dobrze znają. Wyjaśniamy, jak przygotować ciekawą i interaktywną prezentację oraz opisujemy uniwersalne aktywności niewymagające przygotowań i opracowywania materiałów.

 

Z radością chcę poinformować, że uruchomiliśmy sklep internetowy, żeby dawać Wam jeszcze więcej pięknych materiałów, o które prosicie w prywatnych wiadomościach i komentarzach na naszym fanpage’u. Zaglądajcie na www.sklep.semanti ka.pl, bo można tam upolować naprawdę fajne perełki, takie jak zestawy pięknych materiałów do samodzielnego wydruku (np. Winter Pack, Spring and Easter Pack), Pocket Book, E-booki (np. Hi Tech! pomysły na wykorzystanie nowoczesnych technologii na zajęciach).

 

Ciekawa jestem, czy zaglądacie na naszą facebookową grupę Get Creative Support – język angielski w pracy z dziećmi? Gorąco zachęcam, bo sporo się tutaj dzieje, publikujemy pomysły, inspiracje i dzielimy się materiałami. Bardzo bym chciała, żeby to była nasza mała przestrzeń do wymiany doświadczeń i po prostu – do komunikacji.:)

Pięknego nowego roku!

Anna Stelmach

Redaktor prowadząca

GET INSPIRED

Cute dinosaurs

Choć z pozoru wydają się groźne, dinozaury to bardzo wdzięczny temat na zajęcia. Dzieci fascynują się ogromnymi gadami, które wzbudzają wiele pozytywnych emocji. Celem przygotowanego scenariusza zajęć jest przedstawienie dinozaurów jako przyjaznych stworów, a nie zwierząt, których należy się bać. 26. lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura, co jest idealną okazją do wyprawienia urodzin jednemu z nich.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

DIY farm animal market

Wasi uczniowie poznali już nazwy zwierząt gospodarskich, ale słownictwo nadal wymaga utrwalenia? Z kilku plastikowych butelek i paru pudełek po jajkach wyczarujcie gwarne targowisko. Niech dzieci pobawią się w farmerów zaopatrujących swoje gospodarstwa w nowe zwierzęta.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

Let’s go to the farm!

Co powiecie na małą wycieczkę na farmę? Zwierzęta gospodarskie to temat uwielbiany przez dzieci. Jeśli jednak nie macie zbyt wielu pomysłów na zajęcia poświęcone tej tematyce – to ten scenariusz będzie dla was idealny. Znajdziecie w nim ciekawe aktywności na wprowadzenie i utrwalenie nowego słownictwa. Nie zabraknie w nim także pomysłu do wykorzystania podczas zajęć online.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

NO TIME FOR FLASHCARDS

Kilka aktywności do zadań specjalnych

Proponujemy kilka aktywności, które nie wymagają przygotowań i czasochłonnego tworzenia materiałów. Z pewnością sprawdzą się podczas zajęć stacjonarnych i zdalnych, na zastępstwach oraz w sytuacjach, gdy scenariusz lekcji musi być szybko zmieniony.

STORYTELLING IS FUN

Alternatywne pomysły na zabawy z wykorzystaniem książeczek

Przygotowaliśmy niekonwencjonalne aktywności z wykorzystaniem książek anglojęzycznych, które wasi uczniowie dobrze znają. Udowodnimy, że storytelling nie kończy się na samym czytaniu. Książka to wielopłaszczyznowa pomoc dydaktyczna i przy odrobinie inwencji możemy łatwo zmotywować uczniów do aktywnego utrwalania jej treści. Jeśli uwielbiacie anglojęzyczne bajkoczytanie na zajęciach i poszukujecie sposobów na różnorodne wykorzystanie książek, przeczytajcie nasze propozycje.

HI TECH

Ciekawa i interaktywna prezentacja w Power Point

Jednym z narzędzi, które przyda się podczas nauczania online jest program Power Point. Pomoże on w uporządkowaniu materiałów oraz w organizacji pracy. Ważne jest, że do prezentacji możemy w każdej chwili powrócić oraz modyfikować treść i nie jest nam potrzebny do tego Internet! Program Power Point daje wiele możliwości i funkcji do stworzenia ciekawych zadań dla uczniów. W artykule opisujemy krok po kroku jak przygotować prezentację Power Point, aby urozmaiciła lekcje, podpowiadamy, jak za pomocą efektów dostępnych w programie zaciekawić uczniów i poprzez interaktywne zadania zmotywować ich do aktywnej pracy i nauki.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

CULTURE PLEASE

W pogoni za tęczą

Barwienie jedzenia na zielono? Barwienie rzeki w Chicago na zielono? Zielone stroje dookoła? To oznacza tylko jedno – nadchodzi Dzień Świętego Patryka. Niezależnie od grupy wiekowej uczniów, z którymi przeprowadzacie zajęcia, zawsze warto przemycać elementy kultury krajów anglojęzycznych i wplatać treści międzyprzedmiotowe (CLIL). Proponowane w artykule aktywności sprawią, że uczniowie spędzą miło czas, a zarazem dowiedzą się czegoś nowego o Irlandii i jej kulturze.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

YOU CAN DO IT

Jak rozgadać uczniów?

Każdemu nauczycielowi języka obecnego powinno zależeć na tym, aby uczniowie rozmawiali (zarówno z nim, jak i między sobą) – prowadzili monologi, dialogi lub dyskusje. W końcu w nauce języka najważniejsza jest komunikacja. Małe dzieci zaczynają porozumiewać się poprzez gesty i pojedyncze wyrazy, a dopiero później zaczynają składać pełne zdania. Tak samo jest z językiem angielskim. Musimy zachęcać uczniów do mówienia, pamiętając, że „nie od razu Londyn zbudowali” i od czegoś trzeba zacząć.

AT THE START

TOP 10 flashcards games!

Karty obrazkowe to must-have każdego nauczyciela na zajęciach językowych. Z ich pomocą możemy wyczarować niezapomniane i pełne zaangażowania zajęcia dla najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką języka obcego. Co więcej, karty obrazkowe są ważne na tym etapie edukacji, ponieważ większość uczniów zapamiętuje słownictwo poprzez obraz. W tym artykule dzielimy się 10 pomysłami na wykorzystanie flashcards podczas zajęć językowych.

OUT OF THE BOX

Wy nie wiecie, a ja wiem, jak się można uczyć z psem

Na 23 marca przypada Puppy Day. Jak niemal wszystkie małe zwierzątka, szczeniaczki rozczulają małych i dużych. Wielkie oczy, nieskoordynowane jeszcze łapki, ciągły entuzjazm i pragnienie odkrywania nowych rzeczy oraz czysta niewinność – wszystko to sprawia, że po pierwsze: szczeniaczki są wdzięcznym tematem lekcji, a po drugie: bardzo często przypominają małych uczniów. Przygotowaliśmy dla was pomysły na lekcje angielskiego z wykorzystaniem tych uroczych, puchatych zwierzątek

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

To Top ↑