Hello!

Pogoda w najbliższych miesiącach będzie sprzyjała wycieczkom, więc w bieżącym numerze proponujemy pomysły na fajne, nietypowe i efektowne wakacyjne zajęcia. Zapraszamy na pokład!

 

Na rozgrzewkę zabierzcie uczniów na wycieczkę na łąkę, aby poznali zwierzęta mieszkające wśród kwiatów i traw. Kiedy zaczyna przygrzewać gorące, letnie słońce, warto wybrać się w dalszą podróż! Proponujemy kierunek… USA! Zobaczcie, jak przekazać uczniom ciekawostki na temat tego państwa.

 

Wiecie, gdzie jest naprawdę ciepło? Oczywiście w Afryce! Zatem wyruszamy również tam, aby bliżej poznać jej mieszkańców, ale nie tak zwyczajnie, bo w filcowej odsłonie!

 

Tradycyjne podróże palcem po mapie mogą być bardziej atrakcyjne, gdy wprowadzicie do nich okno na świat, czyli internet. Takie wirtualne wycieczki można realizować nie tylko w szkole, ale także podczas zajęć online. Koniecznie zobaczcie, jakie strony warto odwiedzić i przenieście się z uczniami w nieznane wcześniej miejsca! Warto też skorzystać z proponowanej przez nas listy stron internetowych oraz aplikacji, które z powodzeniem możecie wykorzystać podczas zajęć online i tych stacjonarnych. Korzystając z nich, poza ruchem możecie wplatać różne ciekawe aktywności, takie jak eksperymenty i doświadczenia, czynności manualne, wycinanki, kolorowanki czy wirtualne historyjki.

 

Podczas podróży nie można ominąć oceanów! Zaproście uczniów do świata oceanów, tym bardziej, że 8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów.

 

Kiedy na dworze jest coraz cieplej, warto przeprowadzić zajęcia na świeżym powietrzu, więc skorzystajcie z pomysłów na powtórki leksykalne połączone z ruchem. Zabawy słowne, które nie wymagają czasochłonnych przygotowań, również z powodzeniem możecie przeprowadzić na szkolnym boisku.  

 

Letnie zajęcia to idealny czas na przeprowadzenie storytellingu w nietypowej odsłonie! Zobaczcie, jak łatwo i szybko zaadaptować klasyczne baśnie na potrzeby zajęć językowych. Na warsztat wzięliśmy znane i lubiane baśnie: „Czerwonego Kapturka” oraz „Trzy Małe Świnki”. Przygotowaliśmy ich uproszczone wersje, które dobrze sprawdzą się w teatralnej odsłonie.  

 

Zachęcamy do śledzenia naszego fanpage’a Get Creative, żeby być na bieżąco, szczególnie jeśli planujecie brać udział w webinarach jeszcze przed wakacjami albo tuż przed rokiem szkolnym. Warto też zapisać się do naszego newslettera, bo co tydzień wysyłamy sporą dawkę inspiracji, informujemy o nowościach i rozdajemy bonusy????.

 

Pięknej wiosny!

GET INSPIRED

I walk in the grass

Za oknami piękna pogoda, która sprzyja wycieczkom. Może wybierzecie się z uczniami na łąkę, aby poznali zwierzęta mieszkające wśród wysokich traw? Przygotujcie bibułę, kilka rolek po papierze toaletowym, papierowe talerzyki, farby oraz sporo kolorowego papieru. Dzięki przedstawionym w scenariuszu pomysłom stworzycie kreatywne i angażujące zajęcia.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

Let’s dive in!

8 czerwca przypada Światowy Dzień Oceanów. To dobry pretekst, żeby na zajęciach języka angielskiego zagościł ten jakże przyjemny i CLILowy temat! Gorąco zachęcam, żeby przeznaczyć minimum dwie jednostki lekcyjne, by odpowiednio przybliżyć uczniom zagadnienia związane z oceanami. Pojedyncze zadania pogłębiające wiedzę uczniów zarówno językową, jak i przyrodniczą, mogą być wykorzystane we wszystkich klasach młodszych. Natomiast całość stanowi gotowy scenariusz zajęć dedykowany uczniom klas III.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

NO TIME FOR FLASHCARDS

Wyścig po słówka – aktywna nauka ortografii

Kiedy na dworze robi się coraz cieplej – część zajęć językowych może odbywać się na świeżym powietrzu. Połączenie powtórek leksykalnych z ruchem na pewno spodoba się uczniom i wniesie wiele emocji do zajęć. Co więcej, ruch tworzy pozytywne skojarzenia z procesem uczenia się i poprawia pamięć.

STORYTELLING IS FUN

DIY Puppet Theatre – klasyczne baśnie w niecodziennej odsłonie

Przedwakacyjne zajęcia to idealny czas na zaprezentowanie storytellingu w nowej, nieszablonowej odsłonie. Książki nie będą grały pierwszych skrzypiec, w artykule znajdziecie inspiracje do stworzenia ekologicznego teatrzyku z kartonów i tektury. Zobaczycie, jak w łatwy i szybki sposób zaadaptować klasyczne baśnie na potrzeby zajęć językowych.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

HI TECH

Letnie podróże małe i duże

Lato oznacza wakacje, a wakacje oznaczają podróże – wiadomo, każdy na to czeka! Niestety, dla wielu z nas wakacyjne wyjazdy pozostają w sferze marzeń i planów na „po pandemii”. Czy to oznacza, że jesteśmy skazani na lato w dusznej klasie? Absolutnie nie, bo połączenie nauczycielskiej kreatywności z materiałami dostępnymi w internecie skutkuje naprawdę niezwykłymi podróżami!

Sposoby na angażujące lekcje online

Zajęcia online z najmłodszymi to nasza nowa rzeczywistość. Mają one tylu zwolenników, co i przeciwników. Wady i zalety tego typu lekcji można wymieniać w nieskończoność i trudno zdecydować, która ze stron ma rację. Niemniej na pewno jest grupa nauczycieli, którzy zostaną przy tej formie zajęć.

CULTURE PLEASE

Hey, hey, hey, the USA!

W polskich szkołach i przedszkolach chętnie obchodzimy święta typowe dla Wielkiej Brytanii i z przyjemnością uczymy o rodzinie królewskiej. Chcemy zafascynować uczniów zwyczajami europejskich Anglosasów, a uczniowie doskonale rozpoznają Big Ben czy piętrowe autobusy. Kiedy jednak zaczyna przygrzewać gorące letnie słońce – może warto wybrać się w nieco dalszą podróż do kraju, gdzie słońca nie brakuje, a 4 lipca wszystkie ulice przystrojone są kolorami narodowymi (z okazji Independence Day)? Tak, mowa o USA, kraju, w którym ludzie uśmiechają się szeroko, a sny spełniają. Poniżej znajdziecie pomysły na zajęcia, które przybliżą dzieciom kulturę Stanów Zjednoczonych. Propozycje, które tu znajdziecie, możecie wykorzystać w całości do przeprowadzenia lekcji lub wybrać te, których akurat potrzebujecie.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

YOU CAN DO IT

Let’s read in English!

Zajęcia językowe na wczesnym etapie nie muszą koncentrować się wyłącznie na poznawaniu i utrwalaniu nowego słownictwa, mogą również tworzyć solidne podstawy do dalszego kształcenia w kierunku samodzielnego pisania i czytania w przedszkolu. Niemożliwe? A jednak! Dzięki dobraniu odpowiedniej metody i techniki pracy najmłodsi uczniowie mogą czytać po angielsku, tak jak robią to ich rówieśnicy w Wielkiej Brytanii.

FREESTYLE

Zabawy słowne bez przygotowania

Gry i zabawy są świetnym sposobem na przyswajanie wiedzy, mogą być modyfikowane i dostosowywane do poziomu oraz zainteresowań naszych uczniów. Uniwersalne zabawy, które przygotowałam, idealnie sprawdzą się przy omawianiu dowolnego tematu i nie wymagają od was czasochłonnych przygotowań.

OUT OF THE BOX

Filcowe safari

Wybierzmy się tam, gdzie jest naprawdę ciepło. Nie uda się zabrać uczniów do Afryki? To może Afryka przyjedzie do was? Albo przynajmniej niektórzy z jej mieszkańców? Egzotyczne zwierzęta, także w wydaniu filcowym, to moja propozycja na atrakcyjną końcówkę roku szkolnego.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

To Top ↑